Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №18 "Росинка"

УВАГА, ВАКЦИНАЦІЯ!

«Національний портал з імунізації як черговий етап євроінтеграції України»

З  24 по 30 квітня 2024 року  в Україні відзначається  Всесвітній тиждень імунізації (World Immunization Week 2024).

З метою підвищення обізнаності громадян про важливість імунізації в державі створено Національний портал з імунізації в рамках проекту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Цей портал покликаний стати унікальним інформаційним хабом, де кожен зможе знайти актуальну та корисну інформацію про вакцинацію, особливості імунізації дітей, осіб, які відносяться до декретованого контингенту тощо

Національний портал з імунізації (НПІ) в Україні було запущено в рамках Європейського тижня імунізації 2023 попри повномасштабне вторгнення рф. Високе охоплення профілактичними щепленнями громадян – запорука ефективного функціонування системи охорони здоров’я будь-якої цивілізованої країни, і ми щиро дякуємо всім міжнародним партнерам, експертам, недержавним громадським об’єднанням та небайдужим громадянам, завдяки яким стало можливим створення такого важливого інформаційного ресурсу. Для прикладу було використано портали з імунізації, які вже давно та успішно функціонують в країнах Євроспільноти, тож і в цьому напрямку Україна продовжує впевнено крокувати в Європу, – зазначає керівник національної програми імунізації МО України Олександр Заїка. – Міністерство охорони здоров’я України щиро дякує команді НПІ за оперативне реагування на всі значущі події в галузі імунопрофілактики та за підтримку виконання Національної стратегії імунізації. Ми раді спостерігати, як ресурс стає впізнаваним серед медичної спільноти та пересічних громадян, як регулярно розширюється його контент в кращих традиціях європейських аналогів. Закликаємо як медичних працівників, так і батьків активно користуватися Національним порталом з імунізації та отримувати актуальну та достовірну інформацію про вакцинокеровані інфекції та захист від них шляхом вакцинації. Адже наша турбота про власне здоров’я та здоров’я наших дітей демонструє нашу непохитну віру в перемогу та європейське майбутнє України.

По тому, як минув  рік від запуску порталу, все глибшим є моє переконання в тому, що існування такого ресурсу є дуже потрібним і дуже важливим – коментує голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), член Європейської технічної консультативної групи експертів з імунопрофілактики (ETAGE), кандидат медичних наук Федір Лапій. –  Ще рік тому ми говорили про те, що люди шукають інформацію і не можуть знайти її зрозумілою для себе мовою. Що люди хочуть вчитися – особливо це стосується медичних працівників – і покращувати свою кваліфікацію щодо питань вакцинації проти інфекційних хвороб. Портал дозволяє бути в курсі подій, отримувати відповіді на запитання, на які раніше було важко знайти відповіді (або ж люди не могли їх шукати з різних причин), і самі спеціалісти, медичні фахівці, які мають бути носієм знань в різних напрямках медицини, так само не могли своєчасно оновити свої знання та надати відповіді для пацієнтів. Тепер така можливість є, і це дуже тішить.

Протягом нашої громадської діяльності, з початку створення Коаліції за вакцинацію ми мріяли про такий портал, – розповідає виконавчий директор громадської спілки “Коаліція за вакцинацію” Тимофій Бадіков. –  Ми хотіли створити ресурс, який би поєднував кращі європейські традиції з досвідом, напрацюваннями та особливостями нашої країни. Ми розуміли, що це потрібно людям, медикам, системі охорони здоров’я і що це в цілому необхідно для розвитку України як повноцінної, органічної частини Європи. Ми пишаємося, що Коаліції та партнерам вдалося втілити цю мрію, не зважаючи на умови війни. Портал став “інструкцією з вакцинації” для всіх українців незалежно від того, як далеко від дому когось закинула війна. Подальший розвиток України спирається на високий рівень спроможності громадян та громадянського суспільства.

Рекомендуємо батькам ознайомитись з корисною інформацію Національного порталу з імунізації за посиланнями
Джерела інформації про вакцинацію https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/about-vaccination/
Бібліотека вакцинації  https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/about-vaccination-library/
Календар щеплень для дітей і дорослих https://vaccine.org.ua/vakczynacziya-v-ukrayini/vaccinationua-calendar/